2015

 

2015-12-09

Zakończyła się kolejna akcja profilaktyczna BADANIA KRWI W KIERUNKU BORELIOZY która przeprowadzona została w dniach 16-21 października 2015 roku, z akcji łącznie skorzystało 74 Darczyńców Fundacji oraz członków ich rodzin. Serdecznie zapraszamy na kolejne akcje, Zarząd FOZiPS.


2015-11-09

Zarząd Fundacji pragnie poinformować, iż coroczna akcja „SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE” przeprowadzana przez Fundację w okresie jesienno-zimowym, po raz kolejny cieszyła się sporym zainteresowaniem.
Łącznie 153 darczyńców oraz członków ich rodziny skorzystało z możliwości zaszczepienia się przeciwko grypie.


2015-10-28

Badania Krwi w kierunku Boreliozy!
Zarząd Fundacji serdecznie zaprasza swoich darczyńców do wzięcia udziału w kolejnej akcji profilaktycznej.


2015-09-30


2015-09-29

Przedstawiamy kilka fotografii z X Dni Promocji Zdrowia w Rydułtowach, podczas których nasza Fundacja, jako współorganizator, umożliwiła skorzystanie z bezpłatnych badań EKG, konsultacji kardiologicznych, badań poziomu cholesterolu oraz diagnozy i konsultacji z zakresu logopedii.
Cieszy nas duże zainteresowanie i wysoka frekwencja, łącznie z badań skorzystało 137 osób.
Zapraszamy na kolejne akcje.


2015-09-25

Zarząd Fundacji serdecznie zaprasza na X Dni Promocji Zdrowia które odbędą się 26.09.2015r. w Szkole Podstawowej im.Karola Miarki w Rydułtowach.Szczegóły na plakacie.

 


2015-09-06

Jak co roku Zarząd Fundacji zaprasza swoich Darczyńców do wzięcia udziału w akcji SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE !!!
ZAPRASZAMY.


2015-09-03

 

W dniu 30-08-2015 podczas XXIII Dni Rydułtów z myślą o zdrowiu naszych Darczyńców przeprowadziliśmy kolejną akcję profilaktyczną, a mianowicie:
konsultacje i badania kardiologiczne oraz logopedyczne dla dzieci i dorosłych.
W mobilnych gabinetach gościliśmy lekarzy specjalistów z TELEMEDYCYNY POLSKIEJ oraz panią magister logopedii i pedagogiki .
Łącznie z badań i konsultacji skorzystało prawie 80 osób, co nas bardzo cieszy.

Zachęcamy wszystkich naszych darczyńców do uczestnictwa w kolejnych akcjach profilaktycznych.

 


2015-08-14

Zarząd Fundacji zaprasza do wzięcia udziału w kolejnych akcjach profilaktycznych, które odbędą się w niedzielę 30-08-2015 r. podczas XXIII Dni Rydułtów!
Serdecznie Zapraszamy !!!


2015-06-24

Zarząd Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej KWK”Rydułtowy-Anna” w Rydułtowach pragnie poinformować pracowników kopalni iż została wprowadzona usługa Kardiotele zapewniająca pracownikom całodobową opiekę kardiologiczną,jako poczucie bezpieczeństwa oraz pomoc w nagłych przypadkach. Pracownik może skorzystać z badania Kardiotele zawsze, szczególnie kiedy poczuje się źle lub profilaktycznie. Badanie EKG można bezpłatnie przeprowadzić w punkcie opatrunkowym przy szybie LII. ZAPRASZAMY!!!


2015-06-23

W kwietniu nasi Darczyńcy oraz członkowie ich rodziny mieli możliwość wykonania szczegółowego badania krwi. Jesteśmy zdania iż takie badania należy wykonywać regularnie. Im szybciej wykryjemy problem tym szybciej będziemy mogli go rozwiązać i wspomóc ewentualne leczenie.


2015-06-22

Fundacja organizuje badania profilaktyczne w trosce o zdrowie swoich Darczyńców jak i ich rodzin. W lutym z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem zorganizowaliśmy bezpłatne badanie USG TARCZYCY i JAMY BRZUSZNEJ przeprowadzone we współpracującym z nami Centrum Medyczno-Diagnostycznym Artimex-Eurodent w Raciborzu.2015-06-18

 

Przez 20 lat istnienia, Fundacja wsparła około 6,5 tysiąca osób, miedzy innymi poprzez przekazanie pomocy finansowej w łącznej kwocie około 1.845.000 złotych.

Przeprowadzono również akcje profilaktyczne oraz zakupiono specjalistyczny sprzęt dla kilkunastu placówek medycznych naszego regionu i nie tylko, na łączna kwotę 1.520.000 złotych.

Z zakupionych przez Fundację sprzętów dla okolicznych placówek medycznych skorzystało i nadal korzysta wielu naszych Darczyńców oraz członkowie ich rodzin, jak również każdy potrzebujący.


2015-06-18

Fundacja posiada ok. 1120 Darczyńców, którzy poprzez przekazywanie comiesięcznych darowizn wspomagają działania Fundacji.

Dla Darczyńców Fundacji i ich rodzin prowadzone są między innymi różnego rodzaju akcje profilaktyczne. W miarę posiadanych środków Fundacja wspiera poprzez zakup różnego rodzajów sprzętów medycznych dla szpitali i przychodni w naszym regionie.


2015-06-18

Nasza Misja :

Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej KWK „Rydułtowy-Anna” w Rydułtowach powstała i funkcjonuje ponieważ są osoby, które pomocy potrzebują, ale są też tacy, którzy chcą tej pomocy udzielać.

Fundacja została powołana by realizować swoje cele zgodnie ze Statutem poprzez :

 • udzielanie pomocy rzeczowej i finansowej ofiarom ciężkich wypadków w kopalniach;
 • udzielania pomocy osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej związanej z chorobami zawodowymi, wypadkami przy pracy lub innymi chorobami;
 • wspomagania działań w zakresie doposażenia placówek ochrony zdrowia i pomocy społecznej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasz Cele :

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

 • organizowanie i finansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego, niezbędnego do prawidłowej diagnostyki lekarskiej;
 • wyposażanie poradni specjalistycznych w sprzęt rehabilitacyjny;
 • zakup żywności i przekazywanie jej na potrzeby osób potrzebujących takiej pomocy;
 • zakup niezbędnych leków na potrzeby osób potrzebujących takiej pomocy;
 • organizowanie i finansowanie operacji i zabiegów przeprowadzanych w placówkach służby zdrowia;
 • dofinansowanie kosztów zakupu protez i wózków inwalidzkich osobom potrzebujących takiej pomocy;
 • udzielanie pomocy finansowej i rzeczowej osobom potrzebujących takiej pomocy;
 • organizowanie oraz finansowanie imprez sportowych i rekreacyjnych związanych z promocja zdrowia;
 • prowadzenie szkoleń, kursów i wykładów z zakresu ochrony zdrowia i BHP;
 • organizowanie oraz finansowanie kolonii i obozów dla dzieci.