2016

 

Z FUNDACJĄ AKTYWNIE I ZDROWO
Siłownia i Fitness.

 


 

Z FUNDACJĄ AKTYWNIE I ZDROWO
Nauka pływania dla dzieci.

 


 

Z FUNDACJĄ AKTYWNIE I ZDROWO

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Darczyńców Fundacji i członkom ich rodzin nawiązaliśmy współpracę umożliwiającą skorzystania z rabatów w siłowni, fitness czy nauce pływania. Szczegółowe informacje na plakatach lub w siedzibie fundacji.

Serdecznie Zapraszamy!!!


 

BADANIE ZNAMION – podsumowanie akcji profilaktycznej.

Zarząd Fundacji pragnie poinformować, iż 16 grudnia została przeprowadzona ostatnia już w tym roku akcja profilaktyczna, dotyczyła ona badań dermatologicznych, obejmujących głównie badanie i ocenę charakteru znamion występujących na skórze. Przy okazji tej akcji, nasi darczyńcy otrzymali oraz pogłębili wiedzę na temat występujących w tej dziedzinie zagrożeń i sposobów ich eliminowania.
Serdecznie dziękujemy Pani Doktor – specjaliście dermatologii i wenerologii Agacie Branny-Cyran za możliwość konsultacji, kontroli i badania występujących na skórze znamion. W trakcie badań Pani Doktor osiem osób skierowała do dalszej diagnostyki dermatologicznej, a jedną do poradni chirurgicznej w celu usunięcia znamion. Ogółem z akcji profilaktycznej skorzystało około 40 darczyńców. Jednocześnie chcemy przypomnieć, że warto korzystać z organizowanych przez Fundację programów profilaktycznych, gdyż z pewnością przynoszą one efekty ratujące Nasze zdrowie, a niekiedy w dalszej perspektywie nawet i życie.
Zapraszamy na kolejne akcje profilaktyczne i prozdrowotne które będą organizowane przez Fundację w roku 2017.


 


 

BORELIOZA – podsumowanie akcji

Zarząd Fundacji informuje, że zakończyła się druga już, akcja profilaktyczna dotycząca badań krwi w kierunku boreliozy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku akcja ta, cieszyła się dość dużym zainteresowaniem. Również w tym roku nasi Darczyńcy – w ilości 51 przybyli do PPZOZ Laboratorium med. T. Fryda w Rydułtowach, by sprawdzić, czy aby nie są zarażeni tą niebezpieczną i podstępną chorobą. Dziękujemy zatem pracownikom Laboratorium za przeprowadzenie badań oraz uświadomienie Naszym Darczyńcom, że tego typu badania są bardzo ważne i pozwalają wykryć chorobę już w jej wczesnym stadium. Pamiętajmy także, że warto korzystać z organizowanych w tym celu akcji, gdyż każdorazowo przynoszą one efekty ratujące Nasze zdrowie i życie.


 

SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE – podsumowanie akcji

Jak co roku, od wielu już lat, przeprowadziliśmy kolejną akcję profilaktyczną, a mianowicie Szczepienia Przeciwko Grypie. Z możliwości zaszczepienia się skorzystało 94 Darczyńców Fundacji oraz członkowie ich rodzin. W grupie badanych znaleźli się przedstawiciele wszystkich pokoleń. Pamiętajmy! Zaszczepić może się każdy, zwłaszcza osoby, które codziennie w pracy stykają się z wieloma ludźmi, dzieci, a przede wszystkim seniorzy. Skuteczność i efektywność szczepienia zależy od wielu czynników – między innymi od wieku pacjenta, jego odporności czy typu wirusa grypy. Szczepionki zapobiegają zachorowaniu na grypę u 70-90% dzieci i dorosłych poniżej 65 roku życia, którzy zdecydowali się na zaszczepienie przeciwko tej chorobie. Pamiętajmy oczywiście, że grypie – poza szczepionką – zapobiega także odpowiedni tryb życia. Należy dbać o siebie, odpowiednio się odżywiać i ubierać, nie dopuszczać do wyziębienia organizmu, unikać – jeśli to możliwe – kontaktu z chorymi na grypę.


 

BADANIA ZNAMION

Zarząd Fundacji serdecznie zaprasza swoich Darczyńców do wzięcia udziału w kolejnej akcji profilaktycznej dotyczącej badania znamion, narośli, pieprzyków, plamek,czerwonych punkcików, włókniaków. Badanie przeprowadzi specjalista dermatolog-wenerolog lek. med. Agata Branny-Cyran. Szczegółowe informacje przedstawiamy poniżej.

Serdecznie zapraszamy!!!


 

Zarząd Fundacji z przyjemnością pragnie poinformować o zawarciu umowy o współpracy pomiędzy Fundacją a Laboratorium Medycznym dr n.med. Teresa Fryda, dzięki któraj nasi Darczyńcy i członkowie ich rodzin będą mogli skorzystać z 20% rabatu na badania laboratoryjne.
Serdecznie Zapraszamy!!


 

BADANIE KRWI W KIERUNKU BORELIOZY.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Darczyńców Fundacji ponawiamy akcję profilaktyczną; Badania krwi w kierunki Boreliozy.
Wczesne wykrycie tej choroby daje ogromne szanse w usunięciu skutków, jakie wywołuje ona w organizmie. Daje szanse na wyleczenie!
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.


 

SZCZEPIENIE PRZECIWKO GRYPIE.
Jak co roku przed okresem jesienno -zimowym serdecznie zapraszamy Darczyńców Fundacji oraz członków ich rodzin do wzięcia udziału w kolejnej akcji profilaktycznej.
Szczegóły na plakacie.


 

Zakończyła się kolejna akcja profilaktyczna dla Darczyńców naszej Fundacji, która dotyczyła badań USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych, żył oraz tętnic kończyn dolnych. Z badań skorzystało w sumie 45 osób. W efekcie, spośród osób, które zgłosiły się na wyżej wymienione badania u około połowy wykryto nieprawidłowości i skierowano na dalsze, specjalistyczne leczenie oraz udzielono wielu cennych medycznych porad.
Dlatego też, przestrzegamy wszystkich, że często zasadniczym problemem wczesnego wykrywania różnego rodzaju chorób jest ich bezobjawowość. Profilaktyka
i proponowane przez naszą Fundację badania są czasami niezbędne, by chorobę wykryć już w pierwszym stadium i rozpocząć jej leczenie. Bo jak wiadomo „nic nie jest cenniejsze od zdrowia, a życie jest wartością samą w sobie…”
Dziękujemy serdecznie Centrum Medyczno-Diagnostycznemu ARTIMEX –EURODENT w Raciborzu, za umożliwienie Fundacji przeprowadzenia tejże akcji profilaktycznej.
Przed nami jeszcze wiele innych akcji, które pomogą nam żyć świadomie i w zdrowiu!
Zapraszamy!


 

BADANIE USG DOPPLERA.
Serdecznie zapraszamy Darczyńców Fundacji do wzięcia udziału w kolejnej akcji profilaktycznej.Tym razem akcja dotyczyć będzie diagnostyki chorób układu krążenia żylnego.
Szczegółowe informacje na plakacie.
Zapraszamy!!!