2017

 


 

PODSUMOWANIE – SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE 2017

„Niezależnie od krążących mitów i błędnych przekonań, szczepienia przeciwko grypie są najskuteczniejszą metodą, która chroni nie tylko przed zachorowaniem, ale przede wszystkim zapobiega groźnym dla zdrowia i życia powikłaniom, takim jak zapalenie mięśnia sercowego, zapalenia płuc, a nawet w ciężkich przypadkach zgon. Zawsze zapobieganie chorobie jest lepsze niż jej późniejsze leczenie” – mówi prof. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Ogromna zmienność wirusa grypy zmusza do produkowania, co roku nowych szczepionek i powtarzania szczepień, zatem, jak co roku, od wielu już lat, Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej KWK „Rydułtowy-Anna” przeprowadziła kolejną akcję profilaktyczną pt. „Szczepienia przeciwko grypie”. Z możliwości zaszczepienia się skorzystało 101 Darczyńców fundacji i członków ich rodzin. W grupie badanych znaleźli się przedstawiciele wszystkich pokoleń, a w stosunku do ubiegłorocznej akcji, liczba zainteresowanych wzrosła.
Dziękujemy wszystkim naszym Darczyńcom, że wzięli udział w przeprowadzonej przez nas akcji profilaktycznej.


 

Zarząd Fundacji wychodząc na przeciw pracownikom kopalni Rydułtowy, ze względu na spore zainteresowanie oraz ograniczone godziny dyżurów pełnionych w siedzibie Fundacji, pragnie poinformować iż w dniu 28.11.2017 roku od godziny 6.00 – 15.00 przed „halą wypłat” w dniu wydawania bonów profilaktycznych zostanie przeprowadzona akcja informacyjna podczas której będzie można wstąpić w szeregi członków Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej KWK „Rydułtowy-Anna”.

Serdecznie zapraszamy !!!
PAMIĘTAJ, WIELU MOŻE WIĘCEJ !


 

DOBRA KONDYCJA i FUNDACJA


 

LABORATORIUM MEDYCZNE T. FRYDA i FUNDACJA


 

THERA-MED i FUNDACJA


 

SZPITAL ŚW.ŁUKASZA i FUNDACJA


 

KARDIOTELE i FUNDACJA


 

Serdecznie zapraszamy Członków Fundacji do udziału w kolejnej akcji prozdrowotnej dotyczącej BADANIA KRWI W KIERUNKU BORELIOZY

Pamiętaj
PRZEWLEKŁA BORELIOZA JEST BARDZO NIEBEZPIECZNA !


 

Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu o Fundacji (str 28-29)
https://www.pgg.pl/files/biezace/art314/pgg201704.pdf


 

Zapraszamy Darczyńców Fundacji oraz członków ich rodzin do wzięcia udziału w akcji SZCZEPIEŃ PRZECIWKO GRYPIE

Na zapisy oraz po odbiór kuponów uprawniających do skorzystania z akcji zapraszamy do siedziby fundacji w dniach 20,25,27 wrzesień 2017 roku w godzinach 13.00 – 15.00.


 

Zarząd Fundacji pragnie poinformować, iż istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia wózka inwalidzkiego dla osoby potrzebującej.

Wózek jest używany, w bardzo dobrym stanie.

Szczegółowe informacje w biurze fundacji w czasie pełnienia dyżurów.

Zapraszamy.


 

Za nami kolejna akcja badań profilaktycznych przeprowadzonych tym razem pod hasłem:

„PŁUCA NIE BOLĄ”

Wszystkim zainteresowanym Darczyńcom Fundacji stworzono szansę wykonania badań specjalistycznych dotyczących układu oddechowego. Każdy mógł zbadać swoją objętość i pojemność płuc (spirometria) oraz tętno i utlenianie krwi (pulsoksymetria), a także skorzystać z porady specjalisty chorób płuc – pulmonologa.

W dniu 20 maja 2017 roku z akcji skorzystało trzydziestu Darczyńców Fundacji. Na szczęście tylko jedna z przebadanych osób wymaga specjalistycznej opieki medycznej w zakresie chorób płuc i układu oddechowego.

Serdecznie Dziękujemy Wojewódzkiemu Szpitalu Chorób Płuc im. Alojzego Pawelca w Wodzisławiu Śląskim za umożliwienie przeprowadzenia niniejszych badań, oraz Panu Ordynatorowi Jackowi Gabryś i Pani Pielęgniarce, którzy przeprowadzili dla nas niniejsze badania.


WARTO SIĘ BADAĆ!
WARTO KORZYSTAĆ Z BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH!


 

„PŁUCA NIE BOLĄ”- Badania Układu Oddechowego
Serdecznie zapraszamy darczyńców oraz członków ich rodzin do udziału w kolejnej akcji profilaktycznej.


 

Pragniemy poinformować o podpisaniu Umowy o Współpracy pomiędzy Fundacją, a Thera-Med Centrum Fizjoterapii z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.
Dzięki umowie nasi Darczyńcy oraz członkowie ich rodzin, którzy zgłoszą potrzebę skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych, mogą w pełni korzystać z uzgodnionych rabatów na wizyty i pakiety kompleksowej rehabilitacji funkcjonalnej w Thera-Med.


Serdecznie zapraszamy!!!